فرستادن انجمن بازار مرکزی فعالیت تسهیلات

فرستادن: انجمن بازار مرکزی فعالیت تسهیلات تسهیلات مسکن اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار اجتماعی دولت به باشگاه‌های ورزشی زنان یارانه بدهد/ حضور در ورزشگاه، حق زنان است ، فائزه هاشمی

رییس سابق فدراسیون اسلامی ورزش زنان درباره‌ی حضور زنان در ورزشگاه‌ها و استادیوم‌های ورزشی گفت که حضور زنان در ورزشگاه‌ها حق آنهاست. او ولی مسئله عدم حضور زنان ر

دولت به باشگاه‌های ورزشی زنان یارانه بدهد/ حضور در ورزشگاه، حق زنان است ، فائزه هاشمی

فائزه هاشمی: دولت به کلوب های ورزشی زنان یارانه بدهد/ حضور در ورزشگاه، حق زنان است

عبارات مهم : فعالیت

رییس سابق فدراسیون اسلامی ورزش زنان راجع به ی حضور زنان در ورزشگاه ها و استادیوم های ورزشی گفت که حضور زنان در ورزشگاه ها حق آنهاست. او ولی مسئله عدم حضور زنان را جایی دیگر می داند.

فائزه هاشمی در گفت وگو با ایسنا، راجع به ی حضور زنان در ورزشگاه ها و اینکه آیا شرایط مورد نیاز جهت این حضور در جامعه فراهم است یا خیر؟ اظهار کرد: حضور زنان در ورزشگاه ها مشکلی ندارد، حتی زیرساخت ها به لحاظ اجرایی و قانونی هم فراهم هست. اعتقاد دارم هیچ کدام از این مسایل مانع از حضور زنان در ورزشگاه ها نیست.

دولت به باشگاه‌های ورزشی زنان یارانه بدهد/ حضور در ورزشگاه، حق زنان است ، فائزه هاشمی

وی گفت: تجربه جامعه ما نشان داده، مردان هر جا که همسر، دختر و یا خواهرشان حضور داشته باشند، مودب تر هستند و فحاشی کمتری صورت می گیرد. اگر به دنبال آن هستیم تا فضای استادیوم ها بااخلاق تر شود، باید اجازه دهند زنان در استادیوم ها حضور پیدا کنند. لیکن خود حضور زنان فضای استادیوم ها را تعدیل و اخلاق را بهتر می کند. به هر صورت این مهم محسنات زیادی دارد. ضمن اینکه فراموش نکنیم در حال حاضر ما داریم حقی را از زنان ضایع می کنیم.

هاشمی تاکید کرد: زنان سوری مسلمان به استادیوم ها راه داده می شوند ولی دختران خودمان حق حضور در استادیوم را ندارند. آیا تصور می کنیم “مرغ همسایه غاز است” و هر خدمتی داریم باید به دیگران ارایه شود و دختران خودمان فراموش می شوند. اگر بخواهیم فضای استادیوم بااخلاق شود، باید شرایطی فراهم شود که امکان حضور زنان در استادیوم ها مهیا شود. موانع موجود جهت حضور زنان در استادیوم ها باعث می شود تا حقی از زنان ضایع شود. زنان باید پیگیر مطالبه خود باشند تا به حق واقعی ارزش برسند.

رییس سابق فدراسیون اسلامی ورزش زنان درباره‌ی حضور زنان در ورزشگاه‌ها و استادیوم‌های ورزشی گفت که حضور زنان در ورزشگاه‌ها حق آنهاست. او ولی مسئله عدم حضور زنان ر

هاشمی هم چنین اطراف نخستین همایش کانون مدیران ورزشی و تاثیر این همایش در تقویت جایگاه مدیران زن در حوزه ورزش افزود: من خود به عنوان یکی از مدعوین در این همایش حضور دارم و عضو کانون نیستم. ضمن این که نشانه مهم این کانون این است تا با بررسی قوانین، آئین نامه و اساسنامه فدراسیون های ورزشی و آئین نامه اجرایی ماده 154 وزارت کار، بتواند حضور زنان را در جایگاه های مدیریتی نهادینه کند تا آنها نقش فعالی در تصمیم گیری ها و سیاست گذاری ها داشته باشند.

او خاطرنشان کرد: باید فضا جهت زنان ورزشی طوری فراهم شود که از امکانات برابر بهره مند شوند و عدالت جنسیتی رعایت شود. این کانون به دنبال آن است تا با اصلاح قوانین، آیین نامه ها و اساسنامه فدراسیون های ورزشی، زنان از حقوق مشخصی برخوردار شوند. حتی اعضای هیات رییسه این کانون متشکل از اقشار متفاوت ورزش کشور و کسانی هستند که به پرسشها زنان اشراف کامل دارند تا با نقدهای کارشناسی که انجام می دهند، در آینده بتوانند در تقویت جایگاه زنان ورزشگار نقش بسزایی داشته باشند.

رییس سابق فدراسیون اسلامی ورزش زنان همچنین راجع به طرح جامع نظام کلوب داری تاکید کرد: وزارت ورزش طرح جامع نظام کلوب داری را جهت کلوب های شخصی در خصوص نحوه گرفتن مجوز و فعالیت های آنان، وظایف و حمایت هایی که می تواند وزارت ورزش و جوانان از آنها داشته باشد، ارایه کرده هست. کلوب های فعالیت حرفه ای می کنند و ورزش حرفه ای مهم هست. در حالی که ما هم اکنون ورزش حرفه ای جهت زنان نداریم.

دولت به باشگاه‌های ورزشی زنان یارانه بدهد/ حضور در ورزشگاه، حق زنان است ، فائزه هاشمی

هاشمی ادامه داد: ورزش حرفه ای در واقع مقدمه تیم های ملی هستند، اگر دختران ما در تیم های باشگاهی فعالیت نداشته باشند، تیم های ملی عملکرد ضعیفی پیدا می کنند. به هر صورت جهت رسیدن به مرحله بالای آمادگی فنی نیاز است که زمینه مورد نیاز جهت فعالیت ورزشی زنان در کلوب ها فراهم شود.

وی ادامه داد: کلوب ها و ورزش حرفه ای پرسشها زیادی دارند، از حمایت مطبوعات و محدودیت های آن گرفته تا پخش تلویزیونی و حمایت مدیریتی. به همین علت چون ورزش بانوان امکان تبلیغات ندارد از حامیان مالی کمتری نیز برخوردار هست، لیکن کارهایی که جهت کسب درآمد نیاز هست، در ورزش زنان اتفاق نمی افتد. بنابراین حالا که نظام می داند سیاست هایش مانع از توسعه ورزش زنان شده، باید یارانه و سوبسیدی بپردازد که امکان فعالیت زنان در کلوب های ورزشی فراهم شود.

رییس سابق فدراسیون اسلامی ورزش زنان درباره‌ی حضور زنان در ورزشگاه‌ها و استادیوم‌های ورزشی گفت که حضور زنان در ورزشگاه‌ها حق آنهاست. او ولی مسئله عدم حضور زنان ر

هاشمی تصریح کرد: همه روسای کمیته ملی المپیکی که از بازی های المپیک باز می گردند و عملکردشان در حوزه کسب مدال مورد انتقاد قرار می گیرد می گویند، از همان ابتدای امر و قبل از حضور در بازی های المپیک، نصف مدال ها را از دست داده ایم لیکن تعداد زنان قهرمان ما محدود هست. هنگامی که این را می دانید باید تلاش کنید در اصلاح سیسم کلوب داری، تا زنان در ورزش حرفه ای فعال شوند و تیم های ملی حرفه ای و خوبی از لیگ ها گزینش کنند و به مسابقه های جهانی والمپیک اعزام شوند.

وی اضافه کرد: اینکه حامی مالی نمی آید درست، باید به دولت گفته شود ولی حالا که تمام کلوب ها از جمله؛ استقلال، پرسپولیس، تراکتورسازی، نفت و سایپا عمدتا دولتی و یا شخصی هستند، خب دولت بیاید یارانه و بودجه خاص به کلوب ها بدهد تا درآمد ناشی از حامیان مالی را صرف کلوب داری کنند. البته راهکارهای خوبی وجود دارد که کاملا اجرایی هست، حالا آیا ما معتقدیم زنان باید در حوزه های مدیریتی باشند، چون این مسئله زنان است و آنان راهکارهای حل این پرسشها را بهتر از مردان می دانند.

دولت به باشگاه‌های ورزشی زنان یارانه بدهد/ حضور در ورزشگاه، حق زنان است ، فائزه هاشمی

او ادامه داد: مردان به اندازه زنان درکی از پرسشها ندارند، زنان مسئله خودشان را می شناسند و راهکارش را هم می دانند. بنابراین در حوزه سیاستگذاری و تصمیم گیری هنگامی که زنان حضور داشته باشند به نتیجه های مورد نیازشان می رسند.

وی در آخر گفت: زنان به علت این که راهکارها را بهتر می دانند اگر در سیستم تصمیم گیری قرار بگیرند، عملکرد بهتری در ورزش کشور خواهیم داشت.

واژه های کلیدی: فعالیت | ورزشگاه | ورزشگاه | استادیوم | فائزه هاشمی | فعالیت ورزشی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs