فرستادن انجمن بازار مرکزی فعالیت تسهیلات

فرستادن: انجمن بازار مرکزی فعالیت تسهیلات تسهیلات مسکن اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار بین الملل جنگ در شبه جزیره کره همان روزهای اول جان ۳۰۰۰۰۰ تن را می‌گیرد / کنگره آمریکا

براساس گزارش تازه سرویس تحقیقات کنگره آمریکا، بروز درگیری در شبه جزیره کره می‌تواند صدها هزار تن را در روزهای آغازین بکشد؛ حتی اگر از تسلیحات هسته‌ای استفاده نش

جنگ در شبه جزیره کره همان روزهای اول جان ۳۰۰۰۰۰ تن را می‌گیرد / کنگره آمریکا

کنگره آمریکا: جنگ در شبه جزیره کره همان روزهای اول جان ۳۰۰۰۰۰ تن را می گیرد

عبارات مهم : جزیره

براساس گزارش تازه سرویس تحقیقات کنگره آمریکا، بروز درگیری در شبه جزیره کره می تواند صدها هزار تن را در روزهای آغازین بکشد؛ حتی اگر از تسلیحات هسته ای استفاده نشده باشد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه چاینا مورنینگ پست، در این ارزیابی ۶۲ صفحه ای که جهت قانونگذاران آمریکایی فرستاده شده است هست، می خوانیم: با توجه به تراکم جمعیت در شبه جزیره کره، درگیری نظامی می تواند روی ۲۵ میلیون از ساکنان هر دو طرف مرز از جمله دست کم ۱۰۰ هزار شهروند آمریکایی تاثیر بگذارد.

جنگ در شبه جزیره کره همان روزهای اول جان ۳۰۰۰۰۰ تن را می‌گیرد / کنگره آمریکا

این گزارش همزمان با شدت یافتن تنش ها میان آمریکا و کره شمالی بر سر زیاد کردن آزمایش های موشکی و تسلیحات هسته ای رژیم کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و زیاد کردن جنگ لفظی میان کیم و دونالد ترامپ، مدیر جمهوری آمریکا انجام شده است هست. روز شنبه جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا گرچه هشداری شدیداللحن به کره شمالی داد ولی تاکید کرد آمریکا همچنان دیپلماسی را به عنوان گزینه مناسب جهت حل این بحران پیگیری می کند.

گرچه آمریکا می گوید همه گزینه های نظامی روی میز هست، ولی این گزارش شرح تلخی را از پیامدهای وقوع یک درگیری تشریح می کند. کره شمالی می تواند به صدها هزار یگان توپخانه ای خود جهت حمله به سئول اکتفا کند و در این صورت حتی اجرای یک حمله پیشدستانه هم جهت جلوگیری از وقوع کشتار جمعی غیر ممکن می شود.

براساس گزارش تازه سرویس تحقیقات کنگره آمریکا، بروز درگیری در شبه جزیره کره می‌تواند صدها هزار تن را در روزهای آغازین بکشد؛ حتی اگر از تسلیحات هسته‌ای استفاده نش

در این گزارش آمده است حتی اگر کره شمالی “تنها از مهمات متعارف استفاده کند بین ۳۰ هزار تا ۳۰۰ هزار کشته در روزهای اول وقوع درگیری بر جای می ماند.” علاوه بر این، درگیری فوق می تواند به سرعت به ورود نیروهایی از کشورهای همسایه مشمول بر چین، ژاپن و روسیه بینجامد. در ادامه این گزارش آمده است: چنین درگیری همچنین می تواند به همکاری گسترده نظامیان آمریکا در شبه جزیره کره بینجامد که تلفات نظامی زیادی بر جای بگذارد. اگر چین هم به این درگیری ملحق شود، شمار تلفات باز هم اوج می رود و ممکن است به درگیری نظامی فراتر از این شبه جزیره کشیده شود.

واژه های کلیدی: جزیره | آمریکا | آمریکایی | کره شمالی | کنگره آمریکا | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs